لیگ ایران پرسپولیس

گزارش: جام قهرمانی لیگ برتر؛ خوش رنگ و لعاب و جدید

یکی از انتقاداتی که همیشه به جشن های قهرمانی سالهای قبل لیگ برتر میشد، اهدای جام های بود با طرح های بی ظرافت، ابعاد نامتناسب و کیفیت بد به قهرمانان لیگ برتر. موردی که اینبار و در مراسم قهرمانی پرسپولیس به چشم نمیخورد و جام خوش دست و خوش رنگ و لعاب و خوش دستی در دستان بازیکنان پرسپولیس قرار گرفت.

جام قهرمانی امسال توسط فرشاد فرهد از جنس کروم و طلا ساخته شد. به گفته طراح جام، بیشترین تلاش وی معطوف به طراحی چشم نواز جام شد تا نتیجه نهایی، طرحی درخور شان لیگ برتر فوتبال کشور باشد و رضایت بیشتر علاقه مندان فوتبال را جلب کند.

این جام بیست میلیون تومانی از دو بخش کرومی که رنگی نقره ای و حالتی آینه ای داشت و بخش طلایی به نشانه تیم قهرمان ساخته شد. در قلب طراحی جام، خلیج فارس قرار دارد که نام لیگ برتر کشور نیز از آن گرفته شده است. در کناره ها دو زره سربازان ایرانی به نشانه محافظت از این پهنه آبی ارزشمند کار شده است. دو پیکان در قسمت بالایی طرح قرار دارد که باز هم تاکیدی است بر اهمیت خلیج فارس. دسته های جام نیز در پشت آن قرار گرفته است.

اما نکته ای که میتواند به جام قهرمانی شخصیت ویژه و یکتایی همانند جامهای قهرمانی لیگهای معتبر میدهد، طراحی یکدست و همیشگی و مفهومی جام است. چیزی که دیر یا زود باید توسط سازمان لیگ انجام گیرد تا شاهد جامهای رنگارنگ و متنوع در هر دوره لیگ نباشیم.