لیگ قهرمانان اروپا

پایان قصه بارسا و دورتموند؛ یووه و موناکو به نیمه نهایی چمپیونزلیگ رسیدند

یوونتوس و موناکو با برتری مقابل بارسا و دورتموند در مجموع دو دیدار، توانستند به مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا صعود کنند.

یوونتوس که در دیدار رفت با نتیجه 3-0 بارسلونا را شکست داده بود، با یک استراتژی حساب شده و دفاع منجسم، توانست 90 دقیقه در نوکمپ دروازه اش را بسته نگه دارد.

البته شاگردان انریکه مانند دیدار رفت موقعیت هایی برای گلزنی داشتند اما نتوانستند از آنها استفاده کنند. ضمن اینکه یوونتوسی ها نیز چند موقعیت بسیار خوب را توسط خوان کوادرادو از دست دادند تا بازی در نهایت با تساوی 0-0 به پایان برسد و بارسلونا از رسیدن به نیمه نهایی باز بماند.

در دیدار همزمان، موناکو که در دیدار رفت و در خانه دورتموند به پیروزی 3-2 رسیده بود، امشب در همان 20 دقیقه ابتدایی، دو بار توسط کیلیان امباپه و رادامل فالکائو به گل رسید.

گل مارکو رویس در ابتدای نیمه دوم، امیدهای دورتموند را زنده کرد اما موناکو در دقیقه 81 توسط والر جرمین به گل سوم رسید و پیروزی اش را قطعی کرد. به این ترتیب، موناکو با پیروزی 3-1 در دیدار امشب و برتری 6-3 در مجموع دو دیدار، به جمع 4 تیم پایانی رقابت های لیگ قهرمانان صعود کرد.