تراکتورسازی استقلال

هفته بیست و هشتم لیگ برتر؛ قلعه نویی، استقلال و منصوریان را شکست داد

دیدار حساس و تعیین کننده تراکتورسازی و استقلال در چهار چوب هفته بیست و هشتم لیگ برتر با شکست 1-0 اسقلال در دقایق پایانی و تقدیم رده دوم به تراکتورسازی پایان یافت.

بازی در ورزشگاه یادگار امام تبریز که این بار چمنش به سبک ورزشگاه اختصاصی لستر سیتی ،کینگز پاور طراحی شده بود آغاز شد. دقایق ابتدایی دو تیم به ارزیابی یکدیگر پرداختند ولی بازی تراکتور سازی چربش بیشتری داشت و یکی دو موقعیت نیم بند روی دروازه استقلال ایجاد کرد.

رفته رفته و با پیشرفت زمان بازی در حالی که دو تیم هنوز جانب احتیاط رارعایت میکردند، این استقلال بود که بازی بهتری از خود نشان داد و در دقیقه 23 یک موقعیت عالی گلزنی بدست آورد که با تعلل بازیکنان استقلال از جمله جابر انصاری و امید ابراهیمی این موقعیت از دست رفت.

بازی سرد و محتاطانه دو تیم تا اواخر نیمه اول ادامه داشت تا اینکه دو حمله خطرناک تراکتورسازی در دقایق پایانی نیمه اول یخ بازی را آب کرد ولی بی دقتی در ضربه و واکنش خوب رحمتی باعث شد که تراکتورسازان بدون گل به رختکن بروند.

نیمه دوم هم بیشتر با گردش توپ در میانه میدان و حملات کم جان تیمها شروع شد. مهمترین موقعیت دو تیم در دقیقه 57 برای استقلال ساخته شد که ضربه سر پادوانی روی ارسال ابراهیمی و در میان جایگیری بد بازیکنان تراکتورسازی از کنار دروازه به اوت رفت.در ادامه دو تیم بیشتر دقت در گل نخوردن داشتند و یا در زدن ضربات پایانی دقت کافی انجلم نمیداند.

تراکتوری ها در دقایق پایانی دامنه حملات خود را بیشتر کردند تا در دقیقه 87 مهمترین اتفاق بازی رخ داد. در جریان پرتاب اوت بلندی از سمت راست زمین استقلال، توپ به محمد ابراهیمی خوش تکنیک رسید و ضربه فنی و زمینی او از پشت محوطه جریمه پس از برخورد با دست رحمتی، درون دروازه استقلال قرار گرفت.

استقلالی ها که یک امتیاز حداقلی بازی را از دست رفته میدیدند در دقایق پایانی حملات پر دامنه ای روی دروازه تراکتوری ها انجام دادند که با هیجان و بی دقتی به نتیجه ای نرسید.

حسن ختام بازی هم درگیری امید ابراهیمی با بازیکنان تراکتور سازی بود. ابراهیمی ابتدا خطای خشنی روی بازیکن تراکتور انجام داد و در ادامه با عصبانیت و خشونت تقریبا با تمام بازیکنان تراکتورسازی هم درگیر شد. نتیجه این کار کارت زردی بود که از داور دریافت کرد.

تراکتورسازی با این برد،توانست با دو امتیاز اختلاف با استقلال رده دوم را تسخیر کند و دست بالا را در دوهفته پایانی داشته باشد.

مرور دیگر نتایج هفته بیست و هشتم لیگ برتر

در دیگر بازیها دربی اهواز را بازیکنان استقلال خوزستان که تا یک روز قبل از بازی در اعتصاب بودند، سه بر یک به نفع خود پایان دادند و در رده هفتم قرار گرفتند. اتفاق مهم بازی گلزنی ساسان انصاری و قرار گرفتن وی در کنار طارمی در صدر جدول گلزنان لیگ با 16 گل زده بود.

ذوب آهن دو بر یک از سد ماشین سازی گذشت تا جایگاه چهارمش را محکم تر کرده و سند سقوط قطعی ماشین سازی به دسته یک را امضا زده باشد. سپاهان نیز اجازه نداد تا فاصله اش با رده چهارم بیشتر شود و صبای قم را یک بر صفر از پیش رو برداشت.

پیکان با برد دو بر یک سیاه جامگان در رده ششم امیدهای کمرنگی برای کسب سهمیه دارد. صنعت نفت آبادان نیز درخانه سایپا، دو بر صفر به پیروزی رسید تا بالاتر از فولاد در رده یازدهم قرار گیرد. گسترش فولاد، سلطان تساوی های لیگ و نفت تهران به تساوی بدون گل رضایت دادند.