تراکتورسازی استقلال

قلعه نویی سه – منصوریان دو: برنده راند ششم کیست؟

امیر قلعه نویی و علی منصوریان سالها در استقلال هم بازی و بعد از آن استاد و شاگرد بوده اند ولی حالا در کسوت سرمربیگری، رقیب یکدیگر به شمار میروند. این دو بازیکن قدیمی آبی تاکنون در قامت سرمربیگری چند تیم لیگ برتری با یکدیگر مواجه شده اند که تاکنون از پنج بازی رودر رو، سه بار قلعه نویی بوده که توانسته نتیجه را به نفع خود کند و سهم منصوریان نیز دو برد بود.

اولین بار در لیگ نهم و در اولین تجربه ربیگری لیگ برتری منصوریان، پاس همدان تحت رهبری او به مصاف سپاهان آماده آن روزها رفت. پاس که در آن روزها حال و روز خوشی نداشت نتیجه را سه بر یک واگذار کرد. در نهایت سپاهان قلعه نویی قهرمان شد و منصوریان پیش از نیم فصل از پاس استعفا داد.

تا لیگ چهاردهم این دو مربی رودر رو نشدند تا اینکه منصوریان با نفت تهران در مسیر استقلال قلعه نویی قرار گرفت. نفت منصوریان تیم جوان و جویای نامی بود که آن روزها پدیده لیگ به شمار میرفت و توانست در دو بازی رفت و برگشت استقلال پیر قلعه نویی را شکست دهد.

در لیگ گذشته قلعه نویی که از استقلال جدا شده بود در میانه فصل جایگزین تونی اولیویرا در تراکتورسازی شد و باز هم در نیم فصل دوم نفت تهران را با هدایت علی منصور روبروی خود دید. تراکتورسازی به زحمت و با یک گل از سد نفت گذشت تا مصافهای دو بازیکن شاخص دو نسل استقلال تا اینجا مساوی شود.

در لیگ امسال منصوریان با خانه تکانی استقلال شروع کرد و تیم جوانی ساخت که در نیم فصل بالا و پایین زیادی داشت، تراکتورسازی قلعه نویی از این فرصت استفاده کرد و توانست استقلال را در تهران شکست دهد و وضعیت منصوریان را روی نیمکت تیم متزلزل کند.

امروز ششمین مصاف این دو مربی آبی در حالی برگزار میشود که دو تیم تحت رهبری آنها شانه به شانه در جایگاههای دوم و سوم لیگ ایستاده اند و هر دو چشم بر جایگاه دوم دارند. باید دید این بار تیم جوان استقلال میتواند در برابر تراکتورسازی کم بنیه این روزها موفق باشد یا هنوز دود از کنده بلند میشود.