استقلال

استقلال-تراکتورسازی – سربازان نبرد نایب قهرمانی لیگ چه کسانی هستند!

دو ژنرال آبی امروز در قامت دو تیم آبی و قرمز مبارزه حساسی برای کسب نایب قهرمانی لیگ خواهند داشت. این دیدار چه از نظر کسب سهمیه مستقیم اسیا و چه از نظر رقابت شخصی این دو استقلالی سابق.

علی منصوریان امروز با تمام نیروهایش بدون محروم و مصدوم به تبریز رفته است و تیمش از نظر آمادگی جسمانی شرایط خوبی دارد. مهدی رحمتی پس از حرف وحدیث های فراوان به تبریز رفت تا درون دروازه بایستد.

در خط دفاع زکی پور دوباره به ارنج اصلی برمیگردد و زوج برزیلی جانواریو و پادوانی قلب خط دفاع و خسرو حیدری در راست به بازی گرفته خواهد شد. امیدهای استقلال ، ابراهیمی و نورافکن هافبکهای دفاعی خواهند بود ولی احتمال کمی هم برای به کارگیری فرشید باقری به جای نور افکن وجود دارد.

فرشید اسماعیلی کار بازیسازی را به عهده دارد و بهنام برزای و علی قربانی دو وینگر راست و چپ ترکیب خواهند بود. کاوه رضایی هم مهاج هدف استقلال است. او که در بازی رفت هم تک گل استقلال را روی پاس اشتباه اخباری به ثمر رسانده بود سعی میکند تا با جندگی و قدرت خود راهی به دروازه تراکتورسازی بیابد.

در سوی دیگر میدان تراکتورسازی سه مهره اصلی اش را در اختیار ندارد. جاسم کرار و هادی محمدی به دلیل محرومیت انضباطی و لوسیانو ادینیوی به دلیل مصدومیت.

تراکتور در بازی امروز مثل همیشه محمدرضا اخباری را در حالی درون دروازه خواهد داشت که مصدومیت خفیفی در زانو احساس میکند در خط دفاع خالد شفیعی در دفاع وسط و سعید آقایی و محمد ایرانپوریان در دفاع راست و چپ تقریبا قطعی است اما احتمالا محمدرضا مهدی زاده جای خالی هادی محمدی را در کنار شفیعی پر خواهد کرد.

با این تغییر، جای مهدی زاده که معمولا زوج مهدی کیانی در هافبک دفاعی است خالی خواهد ماند، از طرفی نبودن کرار باعث میشود که قلعه نویی نتواند مانند دفعات قبل محمد نوری را در این پست به کار بگیرد بنابراین او نوری را به عنوان بازیساز استفاده خواهد کرد و از علی طاهران پدیده 19 ساله تیمش در کنار مهدی کیانی بهره خواهد برد.

در وینگر راست و چپ محمد ابراهیمی و احتمالن شهرام گودرزی به زمین خواهند رفت. مهدی شریفی را به عنوان تعویض طلایی قلعه نویی روی نیمکت خواهد نشست.

فرزاد حاتمی هم که این روزها زیاد آماده نیست تنها انتخاب در پست مهاجم نوک خواهد بود. حال باید منتظر ماند و دید که این مربیان در نهایت چه تصمیمی برای ارنج اصلی خود خواهند گرفت.