پرسپولیس

پرسپولیس 4-0 پدیده؛ گیلاس روی کیک قهرمانی

پرسپولیس در روزی که قهرمانی اش از پیش قطعی شده بود، موفق شد با نتیجه 4-0 پدیده را شکست بدهد تا جشن قهرمانی اش رنگ و بوی بیشتری بگیرد. در این دیدار که در ورزشگاه پر از تماشاگر آزادی برگزار شد، تیم مشهدی موقعیت های خوبی را از دست داد تا یک کلین شیت دیگر برای شاگردان برانکو ثبت شود.

بازی با سوت شاهین حاجی بابایی در ورزشگاه پر از تماشاگر آزادی و با حضور برخی از پیشکسوتان پرسپولیس همچون علی پروین، احمدرضا عابدزاده، رضا شاهرودی، محمد پنجعلی، هانی نوروزی، حبیب کاشانی آغاز شد.

پرسپولیسی ها که خیالشان بابت قهرمانی راحت بود بازی را با خونسردی شروع کردند. نتیجه این دست کم گرفتن بازی، دو موقعیت تک به تکی بود که بازیکنان پدیده به دست آوردند که اولی با تکل بلند و زیبای سید جلال حسینی و دیگری توسط بیرانوند دفع شد.

با پیشرفت زمان بازی کم کم پرسپولیسی ها به توپ و میدان مسلط شدند و موقعیتهای خوبی برای گلزنی بدست آوردند که دو موقعیت تک به تک توسط مهدی طارمی و چند فرصت شوت زنی نیز توسط علیپور و سورش رفیعی از دست رفت.

نکته ای که در از دست رفتن موقعیتهای پرسپولیس به چشم میخورد تلاش بازیکنان برای رساندن توپ به هر قیمت به مهدی طارمی و استرس اوست که نمیتواند ضربات نهایی را با دقت بزند.در نهایت دو تیم با تساوی بدون گل به رخت کن رفتند.

نیمه دوم هم با فشار پرسپولیس آغاز شد و بازیکنان پدیده را مجبور به دفاع و حضور در زمین خود کرد. در نتیجه این حملات، ارسال سروش رفیعی در دقیقه 50 بازی، ابتدا با ضربه سر طارمی به دیرک افقی برخورد کرد و در برگشت کمال کامیابی نیا با ضربه سر گل اول را به ثمر رساند.

پرسپولیسی ها بعد از این گل عقب ننشستند و به حملات خود ادامه دادند، تا اینکه در دقیقه 68 پرتاب دست صد متری بیرانوند در نهایت توسط علی علیپور مهاجم متحول شده قرمزها با بغل پا به گل تبدیل شد.

پس از این گل پدیده ای ها عملن تمرکز خود را از دست دادند و با حملاتی کور فرصت ضد حمله را به یاران پرسپولیس دادند. دو دقیقه بعد از گل دوم، این بار پای طارمی به گل باز شد و پاس عمقی سرش رفیعی را با کمک تیر دروازه و مدافع پدیده وارد دروازه کرد.

پس از این گل دقایقی بازی در میانه میدان جریان داشت و بازیکنان پدیده که در نیمه اول بازی خوبی از خود به نمایش گذاشته بودند نمیتوانستند موقعیتی روی دروازه پرسپولیس بسازند.

حسن ختام این جشنواره گل را نیز فرشاد احمدزاده در دقیقه 90 انجام داد و ضد حمله چهار نفره پرسپولیس را ابتدا با شوتی محکم به دروازه بان پدیده کوبید و توپ برگشتی را خودش با سر به درون دروازه هدایت کرد. نکته جالب این گل این بود که طارمی هم در موقعیت ضربه زنی بود و این بار احمدزاده روی پای او ضربه را زد و اجازه نداد طارمی هفدهمین گل فصل را بزند و البته شاید صدمین موقعیت گل خود را از دست بدهد!

پرسپولیس: 

علیرضا بیرانوند، محمد انصاری(46 محسن ربیع خواه)، سیدجلال حسینی، صادق محرمی، حسین ماهینی، وحید امیری(75 شهاب کرمی)، سامان نریمان جهان(58 فرشاد احمدزاده)، کمال کامیابی نیا، علی علیپور و مهدی طارمی
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

پدیده:

مجتبی روشنگر، وارزدات هارویان، محسن حسین مرادمند، محمدرضا ناصحی، حسن جعفری، محسن یوسفی، میلاد کمندانی، معین عباسیان(61 مرتضی منصوری)، حسین زامهران(61 یونس شاکری)، اکبر ایمانی و حسین مهربان(76 کریم احمدی)
سرمربی: رضا مهاجری