لیگ قهرمانان اروپا

لیگ قهرمانان اروپا: صعود رئال و اتلتیکو به نیمه نهایی

تیم های رئال مادرید و اتلتیکو مادرید با پشت سر گذاشتن بایرن مونیخ و لسترسیتی، توانستند بار دیگر به مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کنند.

شاگردان زین الدین زیدان که میزبان بایرن مونیخ، در یک دیدار جنجالی توانستند 4-2 حریف را شکست بدهند و با برتری 6-3 در مجموع دو دیدار، به نیمه نهایی برسند.

رئالی ها که در دیدار رفت با نتیجه بایرن را در خانه اش شکست دادند، در نیمه اول چند موقعیت بسیار خوب گلزنی داشتند که نتوانستند از آنها استفاده کنند؛ از جمله در دقیقه 27 که ضربه سرخیو راموس را متس هوملس از روی خط دروازه برگشت داشت.

در نیمه دوم هم رئال شروع بهتری داشت اما این بایرن بود که در دقیقه 53 صاحب یک ضربه پنالتی شد و روبرت لواندوفسکی گل اول بازی را به ثمر رساند.

تلاش رئال برای زدن گل تساوی در دقیقه 76 به نتیجه رسید و رونالدو روی ارسال کاسمیرو، حساب کار را 1-1 کرد اما تنها یک دقیقه بعد، روی تعلل و ناهماهنگی مدافعان رئال، سرخیو راموس به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا بایرن 2-1 پیش بیفتد.

در دقایق پایانی وقت های قانونی بود که داور با نشان دادن کارت زرد دوم به آرتورو ویدال، ستاره شیلیایی را از زمین اخراج کرد تا بایرن 10 نفره شود.

رئالی ها که در زمین خودی و با یک بازیکن بیشتر بازی می کردند، بر بازی مسلط شدند اما در نهایت کار به وقت های اضافه کشیده شد.

در وقت های اضافه بود که رئال دو بار در موقعیت آفساید به گل رسید. ابتدا در دقیقه 104، روی ارسال سرخیو راموس، رونالدو که به وضوح از بازیکنان حریف جلوتر بود، توانست حساب کار را 2-2 کند.

5 دقیقه بعد، روی حرکت انفرادی مارسلو و ضربه نهایی کریس رونالدو، رئال دوباره به گل رسید اما به نظر می رسید که رونالدو در لحظه دریافت توپ، کمی از مارسلو جلوتر بوده است.

در نهایت در دقیقه 112 مارکو آسنسیو با به هم ریختن مدافعان حریف توانست گل چهارم رئال را وارد دروازه حریف کند و به این ترتیب رئال 4-2 به پیروزی رسید.

در دیگر دیدار این مرحله، اتلتیکو که در دیدار رفت با نتیجه 1-0 لسترسیتی را شکست داده بود، با کسب یک تساوی 1-1، توانست به نیمه نهایی برسد.

در این دیدار ابتدا اتلتیکو با ضربه سر سائول پیش افتاد اما در دقیقه 61، جیمی واردی گل تساوی لستر را به ثمر رساند. تلاش تیم انگلیسی برای رسیدن به گل های بیشتر بی نتیجه بود و شاگردان دیگو سیمئونه بار دیگر توانستند به جمع چهار تیم پایانی رقابت های لیگ قهرمانان برسند.