استقلال

خداحافظی گلزنِ گل نزن؛ برهانی کفش ها را آویخت

آرش برهانی، مهاجم سابق استقلال، با انتشار نامه ای در 34 سالگی از فوتبال خداحافظی کرد. وی که 9 سال در ترکیب آبی پوشان پایتخت حضور داشت، افتخارات زیادی با این تیم کسب کرد.

آرش برهانی گلهای زیادی برای استقلال به ثمر رساند و در 228 مسابقه، 109 گل برای آنها ثبت کرد ولی چیزی که همیشه همراه نام او ماند، از دست دادن موقعیت های گل فراوانی بود که به دست می آورد. اینگونه بود که وی نزد هواداران همیشه دوگانه متناقض عشق و نفرت را با هم داشت.

برهانی سال 81 به پاس تهران پیوست و پنج سال در تیم پاس بازی کرد و با این تیم آقای گل لیگ هم شد. مرحوم ناصر حجازی وی را در سال 86 با انتقالی جنجالی و در حالی که با پرسپولیس قرارداد داخلی امضا کرده بود به استقلال آورد. برهانی با استقلال هم به آقای گلی لیگ و قهرمانی لیگ برتر رسید و تا فصل قبل در این تیم حضور داشت. وی که این فصل در لیست مازاد منصوریان قرار گرفته بود، نیم فصل ناموفقی در پیکان داشت و نهایتن تلاشش برای پیوستن به لیگ گرجستان هم با شکست مواجه شد.

برهانی اینگونه بیانیه خود را آغاز میکند:” در ذهنم نه دنبال کلمات درشت می گردم، نه پی بزرگنمایی هستم، هواداران استقلال و فوتبال ایران چنان عزتی برای من ساخته اند که کلمه ای نمی توانم برای آنها بیابم که در بیانیه خداحافظی قرار دهم، دست تک تک هواداران را می بوسم و از ته دل مى گویم همه آنها را دوست دارم و تاکید می‌کنم که «غم درونم را از این خداحافظی نمی توانم کتمان کنم”

و در پایان با این جملات احساسی از هواداران استقلال خداحافظی میکند: “تصمیم نداشتم که در ایران در تیم دیگرى بازى کنم ولى همانگونه که در ابتداى فصل نقل و انتقالات شایعه هایى بوجود آمد توفیق اجبارى نصیبم شد که در تیم خوب پیکان که جز خوبى و احترام و عزت چیز دیگرى از بازیکنان، مربیان و مدیران این تیم دوست‌داشتنى ندیدم بپیوندم و بابت همه خوبی‌ها از آنها تشکر میکنم.تا زنده هستم استقلالى و هوادار استقلال هستم و در روز وداع از دنیا هم دوست‌دارم مرا با پیراهن مقدس استقلال به خاک بسپارند.”