لیگ قهرمانان اروپا

زیدان و معمای پر کردن جای گرت بیل با ایسکو

با مصدومیت گرت بیل، زین الدین زدان مجبور است تا در دیدار امشب مقابل رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا مقابل بایرن مونیخ، تغییراتی در تیمش ایجاد کند.

مثلث BBC حالا یکی از B ها را در اختیار ندارد و انتظار می رود ایسکو که در ابتدای هفته مقابل خیخون نمایش درخشانی داشت، جای ستاره ولزی را پر کند.

 البته زیدان گزینه های مختلفی در اختیار دارد اما به نظر می رسد شانس ایسکو برای بازی کردن در یکی از حساس ترین بازی های فصل رئال بیشتر است.

در غیاب بیل، حضور ایسکو می تواند توازن بیشتری به رئال بدهد؛ بازیکنی که می تواند در هر پستی که زیدان از او می خواهد، بازی کند.

اما سوال اصلی هنوز پابرجاست؛ زیدان برای اینکه بتواند بهترین بازی را از ایسکو بگیرد و همین طور بهترین عملکرد را از تیمش ببیند، این ستاره جوان را در چه پستی راهی میدان خواهد کرد.

البته او می تواند دقیقا از پست بیل به میدان برود اما او قابلیت هایی مشابه ستاره ولزی ندارد. طبیعی ترین پست برای ایسکو، راس لوزی در سیستم 2-4-4 الماسی است.

2-4-4 الماسی

این طبیعی ترین راه حل برای مشکل زیدان است که بیشترین سازگاری را هم با کیفیت ایسکو دارد. او می تواند پست سر دو مهاجم یعنی کریس رونالدو و کریم بنزما و جلوتر از دو هافبک پوششی، تونی کروس و لوکا مودریچ بازی کند.

در این صورت ایسکو آزادی عمل بیشتری برای کار با توپ دارد و زمان بیشتری خواهد داشت تا با تکنیک بالایش، خط دفاعی بایرن را آزار بدهد.

2-4-4 استاندارد

گزینه دیگر برای زیدان استفاده از ایسکو در 2-4-4 خطی است که توازن بیشتری به تیم می دهد و باعث کاهش تهدیدات هجومی بایرن می شود.

در شرایطی که توپ در اختیار حریف است، ایسکو می تواند نقش پررنگی در کارهای دفاعی رئال داشته باشد و به خصوص مانع از حرکات هجومی آرین روبن و فرانک ریبری از کناره ها شود.

او می تواند به پر کردن فضای سمت چپ رئال کمک کرد و باعث محدود شدن بایرنی ها در سمت راست شود. این پست ناآشنایی برای ایسکو نیست زیرا در زمان حضور کارلو آنچلوتی در رئال هم در این پست بازی کرده بود.  

3-3-4

شاید زیدان تصمیم بگیرند تغییری در سیستم بازی تیمش ندهد و تنها ایسکو را در پست گرت بیلِ مصدوم به میدان بفرستد.

در شرایط حمله، ایسکو در سمت راست مثلث هجومی حضور خواهد داشت و وقتی بایرن صاحب توپ می شود، او نقش دفاعی تری برعهده می گیرد تا شکل بازی رئال تا اندازه ای به 2-4-4 تغییر کند.