لیگ قهرمانان اروپا آلمان

بودن یا نبودن لواندوفسکی؛ مسئله بایرن این است

آمار نشان می دهدکه بایرن مونیخ در 77 درصد دیدارهایی که روبرت لواندوفسکی در ترکیب اصلی این تیم به میدان رفته به پیروزی رسیده و در مقابل تنها در 33 درصد از دیدارهایی که این ستاره لهستانی حضور نداشته، سه امتیاز را به دست آورده است.

بایرن در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان، در شبی که لواندوفسکی به دلیل مصدومیت از ناحیه شانه، غایب بود، 2-1 مغلوب رئال شد اما کارلو آنچلوتی خوش شانس بود که ستاره لهستانی تیمش می تواند در دیدار امشب در سانتیاگو برنابئو به میدان برود.

لواندوفسکی در این فصل 40 بازی برای بایرن انجام داده و در این دیدارها، بایرن 31 پیروزی، 5 تساوی و تنها 4 شکست داشته است.

در این دیدارها، بایرن 106 گل زده که به معنی میانگین 2.7 گل در هر دیدار است و تنها 23 گل دریافت کرد. باواریایی ها به طور میانگین در این دیدارها، 2.5 امتیاز در بازی به دست آوردند.

در سه دیداری که بایرن در این فصل بدون لواندوفسکی به میدان رفت، یک پیروزی، یک تساوی و یک شکست داشت. میانگین گل زده بایرن بدون لواندوفسکی به 1.3 گل در هر دیدار کاهش پیدا کرد. میانگین امتیازات به دست آمده بایرن هم به 1.3 رسید و در مقابل، میانگین گل های خورده این تیم به 1 در هر دیدار افزایش پیدا کرد.

لواندوفسکی در 8 بازی اش در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان، 7 گل به ثمر رساند که سه گل آخر در سه حضور اخیرش در این رقابت ها رقم خورد؛ در خانه مقابل اتلتیکو مادرید در لیگ قهرمانان و دو گل در دو دیدار رفت و برگشت مقابل آرسنال در مرحله یک هشتم نهایی.

با بازگشت لواندوفسکی، شانس بایرن برای عبور از رئال و رسیدن به نیمه نهایی لیگ قهرمان افزایش چشمگیری پیدا کرد و مطمئنا یکی از دغدغه های زیدان برای دیدار امشب، تلاش برای مهار این ستاره لهستانی است.