ایران

یوزپلنگ پیراهن تیم ملی منتظر اجازه فیفا

در حالی که به زودی قرارداد رسمی فدراسیون فوتبال و شرکت پوشاک ورزشی آدیداس نهایی خواهد شد، امیر عابدینی طرح انحصاری پیراهن تیم ملی را تشریح کرد.

بنابر اعلام رئیس کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال فدراسیون لباس‌های تیم ملی در دو رنگ سفید و قرمز طراحی شده و از آدیداس خواسته شده است که به جای سه خط همیشگی که روی شانه های پیراهن کار میکند، از دو خط سبز استفاده کند، البته هنوز این موضوع قطعی نشده است و مسئولان این برند در حال کار بر روی این موضوع هستند.

از طرف دیگر طرح یوزپلنگ ایرانی که در جام جهانی قبلی روی پیراهن تیم ملی نقش بسته بود نیز دوباره میخواهد به جایگاه خود باز گرد. البته این کار منوط به پاسخ استعلامی است که از فیفا به عمل آمده است و در صورت پاسخ مثبت، یوز ایرانی را در جام جهانی 2018 روسیه نیز روی پیراهنهای جوانان ارزشمند ایرانی خواهیم دید.

لازم به ذکر است که بعد از مشکل فدراسیون فوتبال ایران با برند جیووای ایتالیا به دلیل کیفیت بسیار پایین البسه تولیدی این شرکت، مقرر شد تا برند مطرح آدیداس لباس‌های تیم ملی فوتبال ایران را تأمین و تولید کند. بر همین اساس تیم ملی ایران امسال در مرحله نهایی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ از لباس‌های آدیداس استفاده کرد ولی این استفاده به صورت مقطعی انجام شد تا مذاکرات دوطرفه به سرانجام برسد و قرارداد رسمی با این برند بسته شود.