لیگ ایران

استقلال یا تراکتور؛ سپاهان نایب قهرمان را تعیین می کند؟

هرچند بازی رودر روی استقلال و تراکتورسازی به عنوان دو مدعی نایب قهرمانی لیگ دیداری شش امتیازی محسوب میشود ولی از آنجایی که هر دو این تیمها در دو هفته پایانی با تیم متحول شده سپاهان بازی دارند، زردهای اصفهانی میتوانند در مشخص شدن نایب قهرمان نقش جدی بازی کنند.

پس از دیدار پنجشنبه، استقلال دو بازی سخت با دو تیم با انگیزه پیش روی خود دارد. بازی با پدیده در مشهد، که در نیم فصل دوم عملکردی فوق العاده داشته و حتی شانس آسیایی شدن دارد. و بازی پایانی فصل با سپاهان کرانچار که این تیم هم ممکن است رتبه چهارم و سهمیه احتمالی آسیا را به دست بیاورد.

از طرف دیگر تراکتورسازی هفته آینده در اصفهان میهمان سپاهان خواهد بود و اگر در آنجا موفق شود در هفته پایانی در برابر نفتی خواهد ایستاد که در میانه جدول قرار دارد و نتیجه این بازی تاثیر چندانی برایش نخواهد داشت. از طرف دیگر نفت در فینال جام حذفی بار دیگر رو در روی تراکتورسازی خواهد ایستاد و ممکن است برای اینکه در فینال حذفی حضور بهتر و غافلگیرانه تری داشته باشد در بازی پایانی لیگ با تمام توان وارد نشود و در نتیجه تراکتورسازی بخت بیشتری برای برد داشته باشد.

با این اوصاف میتوان گفت که نتیجه بازی پنجشنبه علی رغم اهمیت بسیار بالا برای دوتیم، جایگاه هیچ کدام را مسجل نمیکند و باید تا آخرین هفته منتظر نتایج بازیها ماند.