لیگ ایران

خداداد عزیزی: پادرمیانی بین دایی و کریمی بی فایده است

خداداد عزیزی دوست و همبازی سابق علی دایی و علی کریمی درباره بالا گرفتن مجادله لفظی بین این دو بازیکن بزرگ فوتبال ایران اعتقاد دارد که این دعوا سابقه طولانی ای دارد که هر چه طولانی تر شود هر دو طرف متضرر خواهند شد.

خداداد میگوید: در گذشته برخی‌ها برای آشتی دادن کریمی و دایی پادرمیانی کردند، اما وضعیت بدتر شد. دوستانی که قصد آشتی دادن آنها را دارند، بهتر است بی‌خیال شوند، چون اختلاف دایی و کریمی قدیمی است و با هم خوب نیستند. شاید به خاطر رودربایستی این دو با هم دست بدهند، اما زوری آشتی نمی‌کنند.

سرمربی سابق سیاه جامگان ترجیح میدهد که درباره این اختلاف قضاوت نکند و میگوید: هر دو دوستان من هستند و طرف کسی نیستم. کریمی فوق‌العاده رفیق خوبی است. با دایی هم 20 سال است از تیم ملی تا الان رفاقت دارم. با او بحثم شده، اما همدیگر را دوست داریم. دعوایی دایی و کریمی مانند درگیری‌‌های خان‌های دو طایفه است. آنها دو پادشاه در فوتبال ما هستند و حاضر نیستند کوتاه بیایند.

او از پادرمیانی بین این دو اسطوره فوتبال در زمان مربیگری دایی در تیم ملی خاطره خوبی ندارد: آن زمان کریمی آماده بود و تیم ملی هم به وی نیاز داشت، از طریق غلامپور به دایی پیام دادم که کریمی را دعوت کند، از کریمی هم خواستم که مصاحبه کند و علاقه خود به حضور در تیم ملی را اعلام کند. کریمی در ابتدا زیر بار نمیرفت ولی به خاطر من قبول کرد و مصاحبه را انجام داد. در شرایطی که تصور می‌کردم، دایی بار دیگر کریمی را به تیم ملی دعوت خواهد کرد، اما این کار را نکرد و من شرمنده علی کریمی شدم.