تراکتورسازی

شرایط پیچیده تراکتورسازی در 4 هفته به پایان فصل

در حالی که تنها 4 هفته تا پایان رقابت های این فصل لیگ برتر باقی مانده، تراکتورسازی که برای کسب رتبه دوم رقابت سختی با استقلال دارد، هم در داخل و هم خارج زمین با مشکلاتی روبرو است که کار را برای این تیم سخت کرده است.

قرمزهای تبریز در حالی امروز به مصاف پدیده می روند که چند بازیکن اصلی شان از جمله مهدی کیانی، کرار جاسم، سعید آقایی و لوسیانو ادینیو را در اختیار ندارند.

کیانی، کرار و آقایی محروم هستند و ادینیو نیز به دلیل مصدومیت قادر به همراهی تراکتورسازی نیست. با توجه اینکه تراکتورسازی بعد از اتفاقات نیم فصل و از دست دادن چند بازیکن به دلیل محرومیت فیفا، نیمکت چندان پرمهره ای ندارد، قلعه نوعی کار سختی برای پر کردن جای خالی ستاره های غایب تیمش خواهد داشت.

 البته سرمربی سابق استقلال در طول دوران مربیگری اش همیشه نشان داده که ترسی از بازی دادن به بازیکنان جوان ندارد اما اینکه ستاره های جوان تراکتورسازی که در این دیدار حساس به میدان خواهند رفت، تا چه اندازه بتوانند انتظارات را برآورده کنند، سوالی نیست که بتوان به راحتی به آن پاسخ داد.

شهرام گودرزی، محمدرضا مهدی زاده، علی طاهران و فاخر تهامی بازیکنانی هستند که از بیشترین شانس برای بازی کردن مقابل پدیده برخوردارند. البته محمد نوری، کاپیتان سابق پرسپولیس، هم در صورت صلاحدید قلعه نویی می تواند در این دیدار جای خالی جاسم کرار را پر کند.

از سوی دیگر حاشیه ها در مورد شایعه اخراج امیر قلعه نویی از تراکتورسازی پیش از پایان فصل و فینال جام حذفی همچنان پابرجاست. هرچند باشگاه تراکتورسازی بالاخره این موضوع را تکذیب کرد اما به نظرمی رسد همچنان سوتفاهم هایی در این مورد وجود دارد.

بعد از توقف مقابل گسترش فولاد بود که مدیران تراکتورسازی کل اعضای تیم را 10 درصد جریمه و در بیانیه ای، از اینکه تیم فرصت قهرمانی را از دست داده، ابراز نارضایتی کردند. در حالی که جریمه برای همه اعضای تیم درنظر گرفته شد اما قلعه نویی از دست رفتن فرصت قهرمانی را انتقادی مستقیم به عملکرد خودش در نظر گرفته و همین مسئله باعث ناراحتی شدید او شده است؛ به طوری که حتی در مصاحبه ای، برای جانشین احتمالی اش هم آرزوی موفقیت کرد!

همه اینها در حالی است که تراکتورسازی هنوز از شانس زیادی برای کسب رتبه دوم و البته قهرمانی در جام حذفی برخوردار است؛ دو عنوانی که اگر به آن برسد، مطمئنا یک موفقیت قابل توجه برای این تیم خواهد بود اما برای رسیدن به آن نیاز به آرامشی است که در حال حاضر در این تیم دیده نمی شود.