لیگ قهرمانان اروپا

یوونتوس 3-0 بارسلونا؛ تحقیر دوباره آبی و اناری ها در چمپیونزلیگ

بارسلونا که به سختی از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان صعود کرده بود، در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی هم مقابل یوونتوس با سه گل شکست خورد تا برای عبور از این مرحله هم به معجزه نیاز داشته باشد.

یوونتوسی ها نمایش بسیار حساب شده و بابرنامه ای داشتند و بازی را بسیار پرفشار آغاز کردند و تنها 6 دقیقه از بازی سپری شده بود که پائولو دیبالا توانست گل اول را با یک ضربه دقیق، به ثمر برساند.

این خوان کوادرادو بود که پایه گذار گل شد و روی پاس او، دیبالا بعد از یک چرخش، توپ را به گوشه دروازه مارک آندره تراشتگن فرستاد.

بارسا سعی کرد خیلی سریع به این گل واکنش نشان بدهد و در دقیقه 20 هم می توانست به گل تساوی برسد اما مقاومت جی جی بوفون در مقابل ضربه آندرس اینیستا، برتری یووه را حفظ کرد.

در مقابل، یوونتوس در دقیقه 22، حساب کار را 2-0 کرد. این بار حرکت مانژوکیچ از سمت چپ و پاس رو به عقب او برای دیبالا، با ضربه این ستاره آرژانتینی تبدیل به گل شد.

تلاش بارسا برای تغییر نتیجه بی فایده بود و نیمه اول با همان دو گل به پایان رسید. در مقابل این یوونتوس بود که در ابتدای نیمه دوم به گل سوم رسید. روی یک ضربه کرنر، کیه لینی زودتر از مدافعان بارسا توانست ضربه سر را بزند و توپ بعد از برخورد به تیرک، وارد دروازه شد.

بازیکنان بارسا که چیزی برای از دست دادن نداشتند، فشار زیادی روی دروازه یوونتوس وارد کردند و موقعیت های خوبی هم به وجود آوردند اما هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد. در دقیقه 68 برخورد توپ به دست کیه لینی در محوطه جریمه، صحنه مشکوکی را رقم زد اما داور پنالتی اعلام نکرد.

در نهایت تلاش بازیکنان بارسا بی نتیجه بود و یوونتوس به یک پیروزی شیرین دست پیدا کرد؛ هرچند با توجه به نتیجه دیدار بارسا مقابل پاری سن ژرمن، هواداران این تیم به جبران نتیجه امیدوار هستند.