لیگ قهرمانان اروپا

رونالدو و 613 دقیقه ناکامی در چمپیونزلیگ

کریس رونالدو در حالی امشب در لیگ قهرمانان مقابل بایرن مونیخ به میدان می رود که 613 دقیقه است که در این رقابت ها موفق به گلزنی نشده است.

ستاره رئالی ها که در چند فصل گذشته همیشه یکی از بهترین گلزنان چمپیونزلیگ بوده، آخرین بار بین سال های 2008 و 2009، زمانی که برای منچستریونایتد بازی می کرد، در گلزنی در رقابت های اروپایی دچار مشکل شده بود و در آن زمان هم دقیقه 613 نتوانسته بود دروازه حریفان را باز کند.

این ستاره پرتغالی در رقابت های این فصل تنها دو گل در لیگ قهرمانان به ثمر رساند که هر دو در دو دیدار ابتدایی رئال در مرحله گروهی بود؛ دیدار خانگی مقابل اسپورتینگ لیسبون و دیدار خارج از خانه مقابل بروسیا دورتموند.

در دیدار مقابل اسپورتینگ، رونالدو با یک ضربه آزاد دیدنی موفق شد دروازه تیم سابقش را باز کند تا رئال شکست 1-0 را به پیروزی 2-1 تبدیل کند. در بازی مقابل دورتموند هم رونالدو گل اول تیم زین الدین زیدان را به ثمر رساند تا این تیم در وست فالن در نهایت به تساوی 2-2 برسد.

اما رونالدو که فوریه گذشته 32 ساله شد، نتوانست در 4 دیدار بعدی مرحله گروهی (دو دیدار مقابل لژیا ورشو و دیدارهای برگشت برابر اسپورتینگ و بروسیا دورتموند) موفق به گلزنی شود.

او همچنین در دو دیدار رفت و برگشت مقابل ناپولی در مرحله یک هشتم نهایی که با برتری 6-2 کهکشانی ها به پایان رسید، نتوانست گلزنی کند؛ این در حالی است که او در 40 دیدار مراحل حذفی این رقابت ها، 34 گل برای رئال به ثمر رسانده است.

به این ترتیب، رونالدو در 33 شوت اخیری که در رقابت های لیگ قهرمانان به سمت دروازه حریفان زده، موفق به باز کردن دروازه ها نشده و 613 دقیقه است که در این رقابت ها، گلی به نام او ثبت نشده است. او زمانی که برای منچستریونایتد بازی می کرد، بین می 2008 (گلزنی در دیدار فینال چمپیونزلیگ) تا مارس 2009 هم در لیگ قهرمانان گلزنی نکرده بود.

او اکنون فرصت دارد تا گلزنی در دیدار امشب مقابل بایرن مونیخ، هم به رکورد منفی خود پایان بدهد و هم امیدهای تیم زیدان برای رسیدن به نیمه نهایی لیگ قهرمانان را بیشتر کند.

در آخرین رویارویی رئال و بایرن در آلیانس آره نا در نیمه نهایی چمپیونزلیگ 14-2013، که با برتری 4-0 رئال به پایان رسید، رونالدو گل چهارم تیمش را به ثمر رسانده بود.