لیگ ایران پرسپولیس

پرسپولیس؛ آغاز پرحاشیه سال سرنوشت ساز

قرمزهای پایتخت سال 95 را با رویای کسب اولین قهرمانی در لیگ برتر بعد از 9 سال به پایان رساندند اما سال جدید برای آنها آنقدر پرحاشیه شروع شد که حالا خیلی از هواداران این تیم نگران هستند که این رویا، به یک کابوس بزرگ تبدیل شود.

شاگردان برانکو ایوانکوویچ در حالی سال جدید را شروع کردند که با 10 امتیاز فاصله نسبت به تیم دوم، برای جشن قهرمانی نقشه می کشیدند اما یک خبر حاشیه ساز و به دنبال آن شکست مقابل نفت آبادان، شرایط را برای قرمزها سخت کرده است.

هرچند مدیران پرسپولیس شایعه کسر 6 امتیاز از این تیم را انکار می کنند اما کارنامه مدیریتی مدیران فوتبال ایران آنقدر پر از اشتباهات ریز و درشت است که نمی توان به راحتی ادعای آنها را قبول کرد.

علی اکبر طاهری شایعه کسر 6 امتیاز به دلیل شکایت مانوئل ژوزه را بی اساس خوانده اما اگر این اتفاق رخ بدهد، مطمئنا ضربه سختی به تیم برانکو وارد خواهد شد. هرچند پرسپولیس بازی های راحتی پیش رو دارد اما فشار روحی ای که به این تیم با کسر امتیاز وارد خواهد شد، غیرقابل انکار خواهد بود.

از سوی دیگر هنوز تکلیف رامین رضاییان مشخص نشده و او که از دیدار مقابل الریان در لیگ قهرمانان آسیا، از ترکیب پرسپولیس کنار گذاشته شد، هنوز نتوانسته دل برانکو را برای بازگشت به تیم به دست بیاورد.

هرچند بعید است مربی کروات که در ابتدای فصل، با بخشیدن این بازیکن دردسرساز، اجازه بازگشت او به پرسپولیس را صادر کرد، بار دیگر کوتاه بیاید و در چند هفته به پایان فصل، بار دیگر از او استفاده کند.