آسیا ژاپن

جدایی ستاره ژاپنی از تیم زنان بایرن مونیخ

مانا ایوابوچی، مهاجم 24 ساله ژاپنی، اعلام کرد با پایان دادن به قراردادش را با بایرن مونیخ، به ژاپن بازخواهد گشت تا روی درمان مصدومیتش تمرکز کند.

ایوابوچی که با تیم ملی زنان ژاپن، قهرمان جام جهانی 2011 و نایب قهرمان جام جهانی 2015 شد و در المپیک 2012 لندن هم به میدان رفت، در تابستان 2014 از هوفنهایم به بایرن مونیخ پیوست.

او در این مدت دو بار با بایرن قهرمان لیگ شد اما به دلیل مصدومیت های پیاپی، به ویژه از ناحیه زانوی پای راست، نتوانست بازی های زیادی برای باواریایی ها نجام بدهد.

او که خبر جدایی اش از بایرن را در وبلاگش منتشر کرد، نوشت:” من تصمیم گرفتم تا همه چیز را در ژاپن از اول شروع کنم. من این تیم را واقعا دوست دارم و خیلی دلم می خواست که اینجا به کارم ادامه بدهم اما در دو سال از این سه فصل، یا مصدوم بودم یا در حال ریکاوری.

احساس می کنم که باید خیلی زود تغییری ایجاد کنم یا اینکه همه چیز به همین شکل به پایان می رسد. به همین دلیل با باشگاه در مورد اینکه چه تصمیم دارم، صحبت کردم.”

این مهاجم تکنیکی از بایرنی ها به دلیل پذیرفتن تصمیمش تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که بتواند در ژاپن بار دیگر به روزهای خوبش برگردد.

” از باشگاه بایرن به دلیل اینکه تصمیمم را درک کرد، متشکرم. هرگز دو قهرمانی پیاپی مان را با بهترین هم تیمی هایم را فراموش نمی کند.

در حال حاضر، به یک بدن آماده بیش از جام قهرمانی یا تجربه در آلمان نیاز دارم. اولین مسئله بهبود مصدومیتم است. خوب می شوم و مطمئنا به میادین برمی گردم.”