آسیا

رانیری هدایت تایلند را برعهده می گیرد؟

بعد از استعفای غیرمنتظره کیاتیسوک سناموانگ از هدایت تیم ملی تایلند، اکنون از کلودیو رانیری، سرمربی سابق لسترسیتی به عنوان یکی از گزینه های اصلی این تیم نام برده می شود.

دو شکست سنگین مقابل عربستان و ژاپن، اندک امیدهای تایلند برای صعود به جام جهانی را از بین برد و همین مسئله باعث شد تا سناموانگ تصمیم به استعفا بگیرد. تیم او در 7 دیدار مرحله مقدماتی، 6 بار شکست خورد و عملا دیگر شانسی برای صعود به جام جهانی ندارد.

جدایی غیرمنتظره اسطوره فوتبال تایلند از این تیم باعث شد تا شایعات زیادی در مورد جانشین او مطرح شود و در این بین، رانیری و الخاندرو سابه یا، سرمربی سابق تیم ملی آرژانتین، دو گزینه سرشناس جانشینی کیاتسوک سناموانگ هستند.

بانکوک پست گزارش داد که استعفای سناموانگ بعد از آن اتفاق افتاد که فدراسیون فوتبال تایلند برای به خدمت گرفتن رانیری ابراز تمایل کرد. هرچند همین روزنامه اعلام کرد که سومیوت پومپون موانگ، رئیس فدراسیون فوتبال تایلند، تنها برای شوخی با ویچای سریوداناپرابا، رئیس باشگاه لسترسیتی، چنین اظهار نظری کرده است.

لسترسیتی به دلیل اسپانسر تایلندی اش، کینگ پاور، طرفداران زیادی در این کشور دارد و قهرمانی رانیری با این تیم در لیگ برتر، محبوبیت زیادی برای او در بین فوتبال دوستان تایلندی ایجاد کرد. او و تیمش بعد از قهرمانی در لیگ برتر سفری هم به تایلند داشتند تا مردم تایلند و اسپانسرشان برای حمایت هایی که در طول فصل از آنها کردند، تشکر کنند.

رانیری پیش از نشستن روی نیمکت لسترسیتی، هدایت یونان را برعهده داشت اما شکست تحقیرآمیز مقابل جزایر فارو باعث شد تا از این تیم اخراج شود.

سابه یا هم که در جام جهانی 2014، آرژانتین را به دیدار نهایی رساند نیز از سال گذشته به عنوان یکی از گزینه های هدایت تایلند مطرح است. در ماه دسامبر گذشته بود که رئیس فدراسیون فوتبال تایلند مجبور شد شایعات در مورد تماس این فدراسیون با سابه یا را تکذیب کند.

او گفته بود:” من هرگز تماسی با این مربی آرژانتینی نداشتم. می توانم بگویم که مربیان زیادی برای هدایت تایلند ابراز تمایل کرده اند. ما به آنهایی که توانسته اند تیم های شان را به جام جهانی برسانند، علاقه ویژه ای داریم.”

نام سابه یا در بین گزینه های هدایت تیم ملی قطر هم دیده می شود.