آسیا

اولین شکست شاگردان ویلاس بواس در لیگ چین

شانگهای SIPG با شکست 3-2 در دیدار مقابل گوانگژو اورگرانده، مدافع عنوان قهرمانی، اولین شکست را در فصل جدید رقابت های لیگ چین متحمل شد.

شاگردان آندره ویلاس بواس که در نیمه اول با دو گل از حریف عقب افتاده بودند، توانستند کار را به تساوی بکشند اما گلزنی ریکاردو گولارت از روی نقطه پنالتی در فاصله 10 دقیقه تا پایان بازی، دومین پیروزی فصل گوانگژو را رقم زد.

SIPG در حالی پای به این دیدار گذاشته بود که در 6 دیدار قبلی اش در همه رقابتها به پیروزی رسیده بود. در مقابل گوانگژو بدون کاپیتانش، ژنگ ژی، که دومین جلسه محرومیتش را سپری می کرد، به میدان رفت. همچنین سرمربی گوانگژو، لوئیس فیلیپه اسکولاری هم به دلیل یک جلسه محرومیت از حضور در ورزشگاه، در این دیدار غایب بود.

یو هانچائو تنها بعد از 12 دقیقه از شروع بازی گوانگژو را پیش انداخت و 12 دقیقه بعد، خود او یک موقعیت خوب گلزنی ایجاد کرد که آلن کاروالیو با پشت سر گذاشتن یان جون لینگ، دروازه بان SIPG، آن را تبدیل به گل دوم کرد.

8 دقیقه از نیمه دوم گذشته بود که SIPG روی ارسال هالک و ضربه سر شیرجه ای الکسون، اختلاف را به حداقل رساند و سرانجام هالک در دقیقه 70، با یک ضربه سر دیدنی، ارسال اسکار را به گل تساوی تبدیل کرد.

اما در دقیقه 80، خطای هه گوان روی “یو”، یک ضربه پنالتی برای گوانگژو رقم زد و گولارت با تبدیل کردن آن به گل، بار دیگر شاگردان اسکولاری را پیش انداخت.

ویلاس بواس به خبرنگاران گفت:” وقتی نتیجه 3-2 می شود، به این معنی است که مشکلاتی در خط دفاعی وجود دارد. اما من در رسانه ها در مورد آن صحبت نمی کنم. مربی باید مسئولیت نتیجه نهایی را برعهده بگیرد.

نتیجه آن چیزی نیست که ما انتظار داشتیم. ما کمی کند در بازی جا افتادیم. نیمه دوم بازی بازتر شد و 2-2 می توانست نتیجه عادلانه ای باشد.

اما ما همچنین دیدیم که بازیکنان گوانگژو چه تلاش زیادی کردند. آنها در دقایق پایانی، تلاش زیادی در خط حمله انجام دادند.  در نهایت، آنها تیمی بودند که خوش شانسی آوردند و صاحب یک ضربه پنالتی شدند.”

در دیگر دیدارها، گوانگژو R&F در ادامه پیروزی هایش، موفق شد با نتیجه 1-0 یانبیان فونده را شکست بدهد.

تک گل اران زاهاوی کافی بود تا تیم دراگان استویکوویچ با روحیه ای مناسب برای دربی هفته آینده مقابل گوانگژو اورگرانده آماده شود.

در حال حاضر R&F با سه امتیاز برتری نسبت به SIPG در صدر جدول قرار دارد و اورگرانده در رتبه چهارم است.

چاینا هیبی فورچون، تیم مانوئل پیگرینی، بعد از دو تساوی پیاپی، با تک گل هرنانس از روی نقطه پنالتی، گویژو ژیچنگ را شکست داد و به اولین پیروزی اش در این فصل رسید.