آسیا

فینالیست جام جهانی، سرمربی امارات می شود؟

بعد از استعفای مهدی علی از هدایت تیم ملی امارات، از الخاندرو سابه یا، سرمربی سابق تیم ملی آرژانتین که با این تیم به فینال جام جهانی 2014 رسید و ایوان یووانوویچ، سرمربی سابق النصر، به عنوان جدی ترین گزینه های هدایت امارات نام برده می شود.

سابه یا جدی ترین گزینه فدراسیون فوتبال امارات برای جانشینی مهدی علی است اما مشکلات قلبی این مربی آرژانتینی، حضور او روی نیمکت این تیم را در هاله ای از ابهام قرار داده است.

سابه یا که بعد از نایب قهرمانی در جام جهانی با شکست 1-0 مقابل آلمان، از آلبی سلسته جدا شد، در دسامبر 2015 تحت آنژیوپلاستی (باز کردن رگ های قلب) قرار گرفت و 4 ماه بعد نیز بار دیگر در بیمارستان بستری شد؛ هرچند تنها 5 روز بعد، مرخص شد.

یووانوویچ هم بین سال های 2013 تا 2016، سه بار با النصر قهرمان لیگ امارات شد و با توجه به اینکه مروان بن غلیطه، رئیس فعلی فدراسیون فوتبال امارات، در آن زمان هدایت النصر را برعهده داشت، شناخت خوبی از این مربی صرب دارد.

البته با توجه به اینکه بازی بعدی امارات در مقدماتی جام جهانی 2018 مقابل تایلند، روز 13 ژوئن (23 خرداد) خواهد بود، اماراتی ها عجله ای برای معرفی جدید ندارند و قصد دارند گزینه های دیگر را هم بررسی کنند.

زلاتکو دالیچ، مربی50 ساله کروات، که بین سال های 2014 تا 2017 هدایت العین را برعهده داشت، نیز یکی از گزینه هایی است که در رسانه های اماراتی مطرح شده اما هنوز با او تماسی گرفته نشده است.

رینالدو روئدای کلمبیایی که هندوراس و اکوادور را در سال های 2010 و 2014 به جام جهانی رساند، هم برای نشستن روی نیمکت امارات ابراز آمادگی کرده است.

مهدی علی که با امارات در جام ملت های آسیای 2015 نتایج بسیار خوبی گرفت، بعد از شکست 2-0 مقابل استرالیا در مقدماتی جام جهانی 2018 و کمرنگ شدن امیدهای تیمش برای به دست آوردن بلیت روسیه، استعفا داد.

او پیش از این هم یک بار در طول این رقابت ها استعفا کرده بود اما پذیرفته نشده بود.